Zespół

Agnieszka Ochim

Magister fizjoterapii (numer PWZFz 4666), właścicielka oraz założycielka OrthoFoot Centrum Fizjoterapii.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Społecznej Akademii Nauk w Kołobrzegu.

Specjalizuje się w diagnostyce i rehabilitacji stóp u dorosłych.

Zajmuję się rehabilitacją pooperacyjną oraz pourazową w obrębie stawu skokowego i stopy.

Odnosi pozytywne efekty w rehabilitacji paluchów koślawych (potocznie zwanymi haluksami) palcami młotkowatymi, nerwiakami Mortona oraz innymi deformacjami i dolegliwościami w obrębie stóp.

Opracowała skuteczne procedury diagnostyki i fizjoterapii w przypadku ostrogi piętowej, zapalenia rozcięgna podeszwowego oraz palców młotkowatych.

Projektuje i wykonuje indywidualne wkładki ortopedyczne wg technologii Capron.

Ukończyła wiele specjalistycznych kursów, które dają szerokie możliwości planowania indywidualnej terapii. W leczeniu wykorzystuje tradycyjne oraz niekonwencjonalne metody terapii. W pracy z pacjentem łączy zarówno ćwiczenia ruchowe jak i  terapię manualną uzupełnioną fizykoterapią. Uważa, że nie ma jednej skutecznej metody leczenia. Połączenie różnych form terapii oraz dopasowanie ich do potrzeb Pacjenta daje pożądane efekty terapeutyczne.

Chętnie dzieli się wiedzą na licznych konferencjach oraz jest współautorką szkolenia online dla podologów „Biomechanika po ludzku”.

Ukończone szkolenia:

Karolina Sobczak

Magister fizjoterapii (numer PWZFz 69160)

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Licencjonowana terapeutka metody FITS.
W naszym Centrum zajmuje się diagnostyką i rehabilitacją skolioz. Prowadzi rehabilitację polegają na trójpłaszczyznowej korekcji dobranej indywidualnie do każdego pacjenta, stabilizacji oraz autokorekcji w czynnościach dnia codziennego.

Specjalizuje się również w diagnostyce oraz terapii wad postawy ciała u dzieci i młodzieży powyżej 4 roku życia – stóp płaskich, płasko-koślawych, terapią wad związanych ze stawami kolanowymi, ale przede wszystkim diagnostyką i rehabilitacją tułowia – asymetrią obręczy barkowej, trójkątów talii, miednicy i problemami zawiązanymi z ustawieniem kręgosłupa.

Prowadzi także rehabilitację stomatologiczną, uwzględniającą ustawienie zgryzu w odniesieniu do całej postawy ciała.

Podczas fizjoterapii z osobami dorosłymi  zajmuje się diagnostyką i kompleksową opieką nad zdrowiem i funkcją kończyny dolnej. Prowadzi rehabilitację osób z  szeroko pojętymi problemami stóp, kolan oraz biodra. Z zaangażowaniem i precyzją podchodzi do problemów ortopedycznych, oferując terapie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W pracy stosuje różnorodne
techniki, takie jak ćwiczenia i terapię manualną. Systematycznie ocenia postępy pacjenta i dostosowuje plan terapeutyczny aby osiągnąć najlepsze rezultaty fizjoterapeutyczne.

Projektuje oraz wykonuje indywidualne wkładki ortopedyczne wg metody Capron dzieciom, młodzieży, a także osobom dorosłym.

Ukończone szkolenia:

Karolina Antczak

Magister fizjoterapii (numer PWZFz 59871)

Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Specjalizuje się w diagnostyce oraz terapii wad postawy u dzieci (od 1 roku życia) i młodzieży oraz diagnostyce i terapii stóp u osób dorosłych.

W pracy z dziećmi skupia się na wadach w postawie ciała (asymetrii łopatek, barków, miednicy, koślawość lub szpotawość kolan itp.) oraz problemami w obrębie stóp, m.in.: stopy płasko-koślawe, stopy przywiedzeniowe (sierpowate). Oprócz tego zajmuje się projektowaniem oraz wykonywaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych metodą Capron.

Z dorosłymi prowadzi rehabilitację osób z problemami: podologicznymi (wrastające paznokcie, modzele, odciski itp.), szeroko pojęte bóle stóp związane z urazami i przewlekłymi stanami chorobowymi, ostrogi piętowe, zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy
i wiele innych.

W pracy z pacjentem nie skupia się tylko na występujących objawach, ale poszukuje przyczyny problemu.

 

Ukończone szkolenia:

Paula Haber

Paula, nasz Koordynator Centrum Fizjoterapii, pełni kluczową rolę w zapewnieniu sprawnego działania placówki oraz wysokiej jakości świadczonych usług.

Jej głównym zadaniem jest efektywna organizacja pracy centrum, mająca na celu zapewnienie pacjentom najlepszej możliwej opieki fizjoterapeutycznej. Paula odpowiada również za komunikację pomiędzy pracownikami a pacjentami, dbając o sprawną realizację procesów terapeutycznych.

To właśnie z nią nasi pacjenci mają pierwszy kontakt zarówno po przybyciu do placówki, jak i podczas rozmów telefonicznych.

Jej profesjonalizm i zaangażowanie zapewniają, że każdy pacjent otrzymuje wsparcie i opiekę na najwyższym poziomie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami już teraz!