Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty

Pierwsza wizyta jest niezwykle ważna, ponieważ od niej zaczynamy naszą wspólną przygodę – Twoją jako pacjenta, moją jako Twojego terapeuty.

Bardzo zależy mi, abyś czuł się swobodnie, dlatego zachęcam Cię do odpowiedniego przygotowania się do wizyty. Ułatwi i przyspieszy to proces diagnostyczny, nie powodując dodatkowego stresu czy skrępowania.

POTWIERDŹ SWOJĄ WIZYTĘ

Dzień przed wyznaczoną wizytą otrzymasz ode mnie wiadomość sms, proszę potwierdź swoją obecność. Jeśli z jakiś przyczyn nie możesz przyjść na wizytę odwołaj ją co najmniej 24h przed planowanym spotkaniem. Stworzy to możliwość przyjęcia innego Pacjenta

PUNKTUALNOŚĆ

Proszę przyjdź na wizytę punktualnie. Każde spóźnienie skutkuje opóźnieniem przyjmowania innych Pacjentów.

WYNIKI BADAŃ

Zabierz ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną – wynik RTG, USG, rezonansu magnetycznego tomografii komputerowej, wypisów ze szpitala itp. Jeśli nie masz żadnych wyników nie ma potrzeby przed pierwszą wizytą wykonywania dodatkowych badań

STRÓJ

Ubierz się wygodnie. Strój ma zapewnić Ci swobodę podczas badania. Nałóż także bieliznę, która pozwoli bez skrępowania przeprowadzić badanie, które wymaga rozebrania się.

• WYWIAD – jego celem jest uzyskanie informacji odnośnie dolegliwości z którą przyszedłeś i określenie dokładnej lokalizacji, charakteru oraz przebiegu bólu. Informacje zebrane z wywiadu pozwolą na wybór odpowiedniego kierunku dalszej diagnostyki Twojego problemu.

• BADANIE KLINICZNE - polega na palpacji oraz na wykonaniu odpowiednich testów różnicujących. Podczas tej części mogę Cię poprosić o wykonanie ruchów, które mogą nasilić bądź zmniejszyć dolegliwości bólowe – wszystko po to aby uzyskać informacje o możliwych przyczynach Twojej dysfunkcji

• PLANOWANIE TERAPII – informacje zebrane podczas wywiadu oraz badania klinicznego pozwolą na postawienie hipotezy diagnostycznej Twojego problemu. Jeśli diagnoza stwarza możliwości leczenia, przedstawię Ci proponowany plan terapii.
Masz jakieś pytania odnośnie pracy fizjoterapeuty…
Nie wiesz do jakiego specjalisty się udać ze swoim problemem…
Chcesz pozbyć się dolegliwości bólowych, dyskomfortu, czy poprawić stan swojego zdrowia…
Z przyjemności odpowiemy na Twoje pytania. Możesz zadzwonić, napisać smsa, skomentować posty na profilu Facebook, bądź też napisać widomość prywatną!

Poza tym, że pomagamy swoim Pacjentom odzyskać pełną sprawność i przyjemność z życia, dbamy także o edukację osób korzystających z naszych usług!

Do zobaczenia w gabinecie
Fizjoterapeuci OrthoFoot

Karolina Antczak

Karolina Maliarevych

Agnieszka Ochim

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami już teraz!